Voda nad vodou

Nechcem z teba viac piť,

choď odo mňa preč!

Ono sa to zniesť už nedá,

ty si predsa jarmom

čo ma drží pod vodou…

 

Bola to vskutku láska, čo vás držala nad vodou? Nebola to len vzájomná telesná príťažlivosť, milé správanie, spoločné záľuby, dovolenky,  prestíž, alebo peniaze?  Iné, ťažšie okolnosti, veľa odhalili a preverili.  Mnohým ostala z „lásky“ len nevraživosť, nechuť, odpor a z osviežujúcej vody, ktorá držala nad vodou, stalo sa len páchnuce bahno.

Skutočná láska je stav hlbokého chápania. Ešte lepšie to vyjadruje slovné spojenie MAŤ niekoho RÁD a znamená to mať poznanie o druhom v sebe, mať jeho RÁD.  Ak máte niekoho naozaj radi, tak rozumiete jeho starostiam a slabostiam a toto je tá voda živá, ktorá každého drží nad vodou.

Nielen vody H2O je nedostatok, ale aj iskrivej vody poznania, a preto je tu boj o duševné zdroje. Kto nevie tvoriť svoj prameň, tak stále hľadá a hľadá……ak nájde, tak z cudzieho pije, nechá sa osviežovať a v nevedomosti ten ponúkaný čistý prameň otrávi svojím jedom.

Že tá voda už viac nie je pitná? Čo tam potom, veď nájde sa iná.

Resumé

Nehľadajte, ale tvorte a chráňte poznaním svoj čistý prameň, lebo z otráveného zdroja sa otrávite vy aj všetci ostatní. A keď sa ten váš človek milovaný začne topiť v problémoch, tak mu hoďte aspoň  koleso, alebo záchrannú vestu a nie kameň do hlavy.


Poznámka redakcie: Dúfam, že chlapci z  Elánu ma nezažalujú, keď som ich krásny text s elánom sebe vlastným, upravila a použila. Napite sa z  prameňa a osviežte sa  vodou živou.

Zaujali vás myšlienky v tomto miničlánku? Napíšte na lenka@atelierresume.eu a pridajte k nim svoje.

 

Som s nohami na zemi, s hlavou v oblakoch a srdcom medzi riadkami, veď na počiatku bolo slovo, tak aby sa neminulo...