Jednota a všetci ako jeden

posted in: Blog | 0

Nemáte vlastné zdroje poCOOPE?

Zjednoťte sa s  božským ZDROJOM

a zažijete osvietenú cestu /s/ RAJOM –

rovno k  duše výpredajom.

Určite sa k vám už  doniesli ezoterické klebety, že najbezpečnejšia cesta je Jednota, jediným snom je spojiť sa so Zdrojom, že lepšie je nepoznať minulosť a netvoriť budúcnosť, skrátka a dobre – treba žiť jednoduchý, blažený život. Neverte všetkému, čo sa hovorí v kuloároch, ale radšej si to preverte.

Nechcem brať nikomu ilúzie, ale zjednotenie sa dá zažiť aj v známom obchodnom reťazci ZDROJ alebo COOP – JEDNOTA.  Len tak medzi nami človekami, zjednotenie, synchronizácia, alebo taktovanie je, že ústredný zdroj určí takt, smer, zámer, tvar, duševný stav, ideológiu, náboženstvo, alebo iný podnet a ostatné prvky ho „ako jeden muž“ nasledujú.

Sila zdroja môže byť skutočná, alebo len fiktívna, ak mu ju ostatní z pohodlnosti a nevedomosti prisúdia. Zjednocovanie sa podľa zdroja je buď cielené – riadené manipuláciou, alebo nevedomé. Nech je to tak,  alebo naopak, dá sa tak dosiahnuť u tisícov ľudí jednota, jednoliatosť a hlavne poslušnosť. Takýmto spôsobom riadená spoločnosť speje do stagnácie až degradácie.

Jednota sem, JEDNOTA tam, čo ten človek z toho vlastne má, keď nemôže sa vyvíjať? Je to jasné –  nemusí viac premýšľať.

Akurátnym pravzorom synchronizácie je správanie hmyzu, ktoré vykazuje známky superorganizovanej jednoty. Nie je to veru potešujúce, ale tieto hmyzie prejavy sú stále aktuálne aj medzi nami.

Zjednotením – synchronizáciou sú totiž aj masové nákupné výpredaje, davová psychóza hokejových fanúšikov, túžobné hókusy – pokusy ako zažiť kolektívne osvietenie na počkanie, krčmová VOSR s heslom: Ožrani všetkých krajín spojte sa, stádovité hejtovanie všetkého a všetkých,  alebo z hrobu vstávajúce jednotne heilujúce politické zhromaždenie.

Zjednotením – synchronizáciou z iného súdka je napr. nádherná súhra taktov muzikantov, harmonický spoločný spev, alebo zladený tanec, čo je samozrejme veľmi príjemný zážitok, ale len a len zážitok…

Resumé

Úplne iný level je zámerné taktovanie sa v rovine pochopenia, kde každý tvor má svoj vlastný jedinečný zdroj  skladajúci sa z mnohosti myšlienok, snov a úvah. Snaha o takt, je snaha v radosti svoje úvahy ponúkať, cudzie so zvedavosťou prijímať a preskúmať a takto byť vzájomne v taktnom porozumení a súznení. /Je to ako symfónia poznávania, hráči majú rozdielne nástroje a party, ale podobné rezonancie, frekvencie a výsledok je, že to harmonicky zneje./

Spoločným taktom z pochopenia vznikajú taktné vzťahy, taktná spolupráca aj staktovaná spoločnosť. V takejto spoločnosti jedinečnosť jednotlivca nikdy nezaniká, práve naopak, každý má svoju silu a svojich 5P pokope. Takto snáď bude život na Zemi /skoro/ božským Rajom a nielen duševným výpredajom.


Poznámka redakcie:  V Jednote môže byť síce jednoduchý život, ale bez protikladov niet napätia, bez napätia niet pohybu. Bez pohybu niet zmeny a bez zmeny niet vývoja. Optikou dialektiky nazerali už starí čínski filozofi pri princípoch Jin a Jang. Majstrom  argumentačných protirečení bol Sokrates, dialektikou sa do hĺbky zaoberal Hegel a niečo z toho opajcol aj  Marx. /No, kto by to povedal/

Zaujali vás myšlienky v tomto článku? Napíšte na lenka@atelierresume.eu a pridajte k nim svoje.

Follow Lienka:

Som s nohami na zemi, s hlavou v oblakoch a srdcom medzi riadkami, veď na počiatku bolo slovo, tak aby sa neminulo...